Почина Авичи, еден од најпознатите диџеи на модерната електронска музичка сцена


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


28-годишниот диџеј од Шведска, Тим Берглинг, за јавноста и следбениците на клупската музика попознат како Авичи бил пронајден мртов во Оман, објави неговиот менаџер.

„Фамилијата е скршена и ги замолуваме сите да го почитуваат нивното право на приватност во овие тешки времиња. Повеќе изјави нема да бидат дадени“, рече менаџерот.

Нема повеќе информации за тоа како настапила смртта кај младиот диџеј.