Полицијата ја приведе девојката која се снимаше како пуши џоинт низ Скопје


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Како што објавија повеќето македонски електронски медиуми, попладнево во Градскиот парк била приведена девојката која вчера се појави на видео на социјалните мрежи во кое пуши џоинт во центарот на Скопје.

Сведок на приведувањето била новинарката на Досие, Кристина Мачкиќ која од грб ги сликала полицијаците. По ова полицајците ја легитимирале и неа и иако немаат право да го бараат тоа од новинар, побарале да ги избрише сликите.