Пилотот „ги поздрави“ патниците: Сите „летате“ од авион ако не престанете да си праќате голи фотографии (снимка)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Пилотот на еден од авионите од компанијата Southwest Airlines кој се заканува дека ќе го „приземји авионот“ доколку патниците не престанат да испраќаат голи слики преку AirDrop стана вирално на социјалните мрежи.

Авионот летал од аеродромите во градовите Балтимор и Вашингтон до мексиканскиот град Кабо Сан Лукас. Еден од патниците испраќал фотографии преку AirDrop, на кој корисниците на iPhone можат брзо да споделуваат податоци меѓу себе преку Bluetooth.

„Вака стојат работите. Ако продолжите да го правите ова додека сме на земја, ќе ги отворам вратите, сите ќе мора да го напуштат авионот, осигурувањето ќе биде вклучено во приказната и одморот на сите ќе им биде уништен. “, рекол пилотот. „Што и да е тој AirDrop, престанете да испраќате голи фотографии. Подобро да стигнеме до Кабо“, заклучил тој.

@teighmars @robloxsouthwestair takes airdropping nudes very seriously. #AEJeansSoundOn #WorldPrincessWeek ♬ original sound – Teighlor Marsalis

Видеото на TikTok го објавил корисникот @teighmar и за неколку дена собрало речиси три милиони прегледи. Многу луѓе во коментарите се согласиле дека пилотот има „вајб како родител кој им кажува на децата да се смират, бидејќи во спротивно нема да одат на патување“.

„Ова е како кога мајка ми се врти во автомобилот и ми вели мене и на сестра ми: „Ако не престанете, се колнам…“, „Овој човек го кажа тоа како родител“, „Немој“, „Како возач на училишен автобус со куп лоши деца“, коментираа луѓето за постапките на пилотот.

Еден корисник напишал дека пилотот во авионот има врховен авторитет: „Не му треба никаква причина. Ако нешто не му се допаѓа, тоа е негов избор“.

За сè се огласиле и од компанијата Southwest Airlines: „Безбедноста на нашите патници и вработени е секогаш наш најважен приоритет. Кога мислат дека нешто може да биде проблем, нашите вработени го истакнуваат тоа за да им овозможат на нашите патници безбеден лет.“