Петочна и викенд временска прогноза


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Овој петок носи променливо облачно наместа со сончеви периоди. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Максималните дневни температури ќе се движат од 9 Целзиусови степени во Крива Паланка и Берово, Маврово и Скопје 10, Битола 11, Кавадарци 12, Охрид 13, Гевгелија 14…

Утре времето ќе биде значително облачно со појава на магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 7 до 13 степени.

В недела времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи од дожд ќе има во западните делови. Дневните температури ќе се движат од 9 до 14 степени.