Пеналот на Хари Кејн е нешто најкомично што видовме во 2016 година!

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн на мечот со Саутемптон го изведе еден од најкомичните пенали во 2016 година!

За негова среќа Тотенхем победи на тешкото гостување со 4:1, но овој пенал сигурно нема да биде заборавен.

И самиот фудбалер се нашали на своја сметка, па преку Твитер напиша.

„Доколку некој НФЛ тим бара кикер секако нека го погледне мојот пенал“.