Ова го има само во Африка: Голман сам се повреди за да задржи време!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сенегал и Алжи одиграа 2-2 на Афричкиот Куп на нации, а натпреварот го одбележа една бизарна ситуација.

Со реми Сенегал обезбедуваше пласман во четвртфиналето, па не се бираа средства како да се задржи времето.

Имено, голманот Диало, намерно се сопна самиот од себе и глумеше дека е повреден само за да задржи време.