Ова е најскапата клупа во историјата на фудбалот!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вчера имавме прилика да ја видиме веројатно најскапата клупа во историјата на фудбалот, откако Јунајтед против Блекбурн истрча со резервниот тим, а Мурињо главните ѕвезди ги остави на клупата.

Мурињо ги одмараше клучните играчи поради густиот распоред, па поради тоа во второто полувреме видовме ситуација како Пол Погба и Златан Ибахимовиќ слегуваат од клупа.

Блекбурн во овој натпревар поведе во 17-та минута, а Маркус Рашфорд го изразмни резултатот десет минути подоцна. Ибра и Погба влегоа на терен во 62-та минута и беа најзаслужни за победата.

Овој натпревар, покрај споменатите двајца од клупата го следеа и Ерик Баили, Хуан Мата, Лук Шоу, Бастиан Швајнштајгер и Давид де Геа.

Според пдатоците од „Трансфермаркет“ вредноста на оваа клупа изнесува нешто повеќе од 250 милиони евра, од што само Погба вреди 100 милиони евра.