Откако раскина со Димитров, Шерцингер има нов фраер кој ја шмека

Изјавата на славната поп пејачак Никол Шерзингер дека таа и познатиот бугарски тенисер Григор Димитров ја раскинале нивната врска беше изненадување за јавноста и нејзините обожаватели.

Шерцингер кратко и скржаво објасни само дека на нивната врска завршила поради бројните несогласувања кои ги имале, но не сакала да зборува за наводното неверство на Григор како главна причина за нивната разделба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

Сепак, бившата „кукла“ од „Pussycat Dolls” не се остави долго осамена и без нов фраер кој ќе ја заведува и ќе се додворува кај неа.

Како што пишуваат британските медиуми, на преубавата пејачка набрзо после раскинувањето и се јавил фудбалерот Џејми Реднап кој и испратил отворена понуда за врска. Сепак, поранешниот фудбалер на Ливерпул и Тотенхем не чекал долго на одговор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Redknapp (@jamie.redknapp) on

Дознавајќи дека повторно е сама, Џејми и испратил повик да излезат, но пејачката љубезно го одбила изјавувајќи дека сè уште не е подготвена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on