ОФИЦИЈАЛНО: Реал Мадрид го избра новиот тренер!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Шпекулациите за нов тренер на Реал Мадрид завршија – Јулијан Лопатеги е наследник на Зинедин Зидан на „кралското“ столче.

После заминувањето на Зинедин Зидан медиумите лецитираа со многу имиња, а денес на големо изненадување Реал Мадрид потврди дека Јулијан Лопатеги ќе биде нов тренер.

Актуелниот селектор на шпанската репрезентација по завршувањето на Мундијалот ќе го преземе кормилото на „кралскиот“ клуб.

51-годишниот Лопатеги во играчката кариера беше голман на Реал Мадрид и добро го познава „кралскиот“ клуб бидејќи го водеше Реал Мадрид Б, а потоа Порто и сега е селектор на „црвената фурија“.