Премиерот Заев во 18:30 ќе го обелодени договорот со Грција


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Премиерот Зоран Заев во 18:30 ќе одржи прес-конференција, како што се наведува во владиното соопштение, „во врска со договорот за спорот кој Република Грција го има со уставното име на Република Македонија“.

Претходно беше објавено дека завршил телефонскиот разговор на Заев со неговиот грчки колега Алексис Ципрас и оти грчкиот премиер е на средба со претседателот Прокопис Павлопулос.