Официјално потврдено: Вујовиќ е нов тренер на Вардар

Веселин Вујовиќ и официјално е претставен како нов тренер на Вардар.

Оваа информација долго време се најавуваше, а денес на прес-конференција на која присуствуваше и претседателот на клубот Михајло Михајловски беше потврдена.

За Вујовиќ ова е враќање во Вардар после пауза од осум години. Првпат Вардар Вујо го веше од 2011 до 2013 година.

Вујовиќ во Вардар доаѓа на местото на Стевче Алушовски кој со црвено-црните освои двојна круна во изминатата сезона.