Одлични вести: Светското првенство во ракомет на МРТВ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Македонската радио телевизија ги обезбеди правата за телевизиски пренос на Светското првенство во ракомет,  коешто од 10 до 27 јануари ќе се одржи во Германија и во Данска.

Ова на својот фејсбук профил го напиша Драган Николовски, спортски новинар во МРТ.

Во целост неговиот фејсбук пост: