Одбрана на годината: Ѕвездата на Јуве не можеше да верува!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалерите на Јувентус рутински го совладаа Каљари со 2:0, но голманот на домаќините сигурно беше ѕвезда на вечерта.

Имено, Рафаел ја даде својата кандидатира за одбрана на годината, откако на неверојатен начин го одбрани шутот на Дибала.

Младата ѕвезда на Јувентус не можеше да верува што му одбрани голманот!