Одбојка на плажа со Алесандра Амброзио

Иако веќе не е во првиот ешалон на „ангелите од Victoria’s Secret“, фатално сексапилната Алесандра Амброзио уште го привлекува медиумското внимание каде и да се појави.

Овој пат, славната 37- годишна убавица, го привлече вниманието на папараците играјќи одбојка на плажа, облечена во микро-бикини.

Фоторепортерите ја фотографираа додека игра одбојка со пријателите на песочна плажа во близина на Лос Анџелес. Откако ги забележа фотографите, таа облече бела маица и продолжи заводливо да позира.