Од каде падна Вил Смит?! (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Актерот Вил Смит го исполни својот 20-годишен сон – да скокне со банџи од познатите водопади Викторија, објави британскиот портал метро.

Смит (48) скокна од височина 111 метри од мостот кој е точно спроти водопадот.

Подоцна тој објави видео каде се слуша како вели: „Тоа е нешто големо. Скок со банџи на Водопадите Викторија, го чекам тоа 20 години.”

Водопадите Викторија се впишани во УНЕСКО како најголем водопад во светот.