Од Џенова – специјално за Пандев (снимка)

Горан Пандев вчера реализираше изненадувачки трансфер од Џенова во Парма каде што ќе ја заврши кариерата на крајот од сезоната.

Во последните шест месеци од кариерата Пандев ќе биде соиграч со Џанлуиџи Буфон кој за „млекарите“ потпиша на почетокот на оваа сезона. Џенова со специјално видео од постигнатите голови му се заблагодари на Гранде.