Славни

Од албанска одбојкарска репрезентативка до Мис Универзум

20-годишната Американка Синди Марина е успешна одбојкарка која игра одбојка и за албанската женска одбојкарска репрезентација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Но, освен што е успешна спортистка, таа се докажа и наметна и како одлична манекенка чија убавина допрва ќе се пробива во светот на модата и модните писти.

Младата Синди допрва треба да ја започне нејзината манекенската кариера, која сигурно ќе биде и повеќе од успешна и плодна, откако оствари успеси во албанската одбојкарска репрезентација. Таа годинава ја освои титулата Мис Универзум на Албанија, па нашиот западен сосед ќе го претставува на светскиот избор за женска убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Синди е родена 1998 во Чикаго, а нејзиниот татко Адријан пред преселбата од Албанија во САД, играл фудбал. Мајката на Синди, Кристина, била професионална одбојкарка во Албанија и во Италија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Пред четири години Синди, која сега студира на Универзитетот во Лос Анџелес, почна да игра одбојка за албанската репрезентација и стана најмлада репрезентативка на оваа земја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Advertisements
To Top