Вебкафе

Обожавател „левел милион“: Го истетовира градоначалникот Митко Јанчев на нога

Видеото на кое се гледа пресната тетоважа со ликот од кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, кој негов анонимен обожавател го истетовира на ногата, брзо стана вирален хит на македонскиот простор од социјалните мрежи.

Откако порано страсни и посветени обожаватели на нивниот „лик и дело“ ги тетовираа Никола Груевски и Сашо Мијалков, сега со тетоважа се јави и обожавател на бизнисменот и актуелен градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев.

Под тетоважата на која е нацртан ликот на Јанчев кратко пишува: „Мито е Тито“.

To Top