Нова модна провокација: Кендал повторно разголена во Кан

Додека медиумите уште ги полнат страниците со написи за нејзиното провокативно издание на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, Кендал Џенер повторно распали со нова доза модна провокација и голотија во Кан.

Таа повторно го привлече вниманието и предизвика голема фама со вториот проѕирен фустан кој го носеше овој викенд. Познатиот модел изгледаше неверојатно и гламурозно во долг бел фустан, а повторно под фустанот носеше само долна облека.