Нишани: Состојбата во Албанија e на критична точка


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Поранешниот албански претседател Бујар Нишани оцени дека недоразбирањата меѓу шефот на државата Илир Мета и премиерот Еди Рама во врска со локалните избори би можело да предизвика опасни состојби во државата, јавува АлсатМ.

Според него, албанската интеграција во Европската Унија е блокирана, а главен виновник за ова е актуелната политика во Албанија предводена од Еди Рама.

„Ситуацијата во нашата земја е исклучително критична, а дополнителната негрижа може да предизвика големи судири“, смета Нишани.