Неверојатно: Даде гол во последна минута и го испрати татко му во втора лига (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалот понекогаш знае да испише интересни приказни, како оваа на фудбалерот од Венецуела, Џанкарло Малдонадо.

36 годишниот репрезентативец на Венецуела и играч на фудбалскиот клуб Тахира, во судиското надополнување постигна фантастичен гол за конечни 2:2 против Пуерто Кабељо, чиј тренер е неговиот татко.

Токму со тој гол Џанкарло го испрати во втора лига клубот кој го води неговиот татко, Карлос Малдонадо, па наместо да се радува тој почна да плачи.

https://youtu.be/SowZi4bGpnQ