Сончева и релативно стабилна мајска среда


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето денес ќе биде сончево и претежно стабилно, со мала појава на облачност. На северозападното подрачје во попладневните часови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Ќе дува слаб до умерен претежно југозападен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 5 и 13, а максималната ќе достигне од 20 до 28 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер, со температура од 8 до 25 степени.