Нестор продолжува да тресе мрежи: Нов гол во дресот на Палермо (ВИДЕО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Tимот на Палермо во рамките од 28-то коло во италијанската Серија А игра против тимот на Козенца.

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски го доведе Палермо во водство во 19-тата минута од натпреварот, но подоцна домаќинот изедначи на 1:1.

За Несторовски овој гол беше 10-ти во дресот на Палермо оваа сезона во Серија Б.

https://www.youtube.com/watch?v=rVTD1Hi4x9E