Неповикан гостин на концерт: Адел вриштеше и пцуеше, па легна на бината!

Поп пејачката Адел и приреди незаборавен концер на публиката во Нов Зеланд, но во еден момент беше нападната од бубачка, па почна да вришти и да пцуе.

Имено, во еден момент пејачката почувствува дека нешто и лази по ногата, а кога свати дека станува збор за бубачка почна да вришти, клекна на бината, ја извди бибачката, а потоа започна колективно смеење.

Во еден момент Адел почна и самата себе си да се смее, па на бубачката и го понуди и микрофонот, додека публиката вриштеше од смеа.

Фановите веднаш го споредија видеото на социјалните мрежи, со коментари дека Адел е навистина кралица… а подоцна се појави и снимка од бубачката која беше атракција на концертот.