Неодоливо шармантна и заводлива – ви текнува на актерката што ја глумеше Росалинда?


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Во Македонија и на Балканот своевремено ја запознавме преку ликот на Росалинда, а Талија и денес ужива светска слава, заедно со својот сопруг, славниот музички продуцент Тони Мотола.

Мотола доби своја ѕвезда на холивудската Патека на славните. Реномираниот музички продуцент го прими признанието на настан на кој беше придружуван од сопругата Талија и нивните две деца.

48-годишната мексиканска актерка и пејачка, која кај нас е позната по улогата на Росалинда, шармираше во црн фустан со еден ракав.

12-годишната Сабрина исто така носеше црно фустанче, додека 8-годишниот Метју со фраерски стил, беше облечен во елегантен костум.