Необичен бурек е апсолутен хит во Панчево – дали би го пробале и вие?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Семејна бурекџилница Станкоски во српскиот град Панчево со својот необичен специјалитет на поразличен од сите досега познати буреци, стана вистински хит во регионов. Оваа бурекџилница припрема бурек со димено месо, горгонзола и пилешки копан.

Тие исто така нудат и слатка верзија од најпопуларниот оброк на овие простори која ја подготвуваат со чоколаден крем, а муштериите чекаат долги редици за да го пробаат овој специјалитет.