Нејмар не издржа: Заплака пред новинарите (Видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Репрезентацијата на Бразил вчера во пријателски натпревар ја совлада селекцијата на Јапонија.

Првиот гол за Бразилците го постигна Нејмар кој овие денови е на удар на јавноста во Франција. Имено, медиумите тврдат дека Нејмар во ПСЖ прави што сака и дека има поголемо влијание од тренерот. Исто така се појави приказна дека најскапиот фудбалер во светот веќе ова лето би можел да направи трансфер во Реал Мадрид.

Меѓутоа Нејмар ги демантираше овие наводи и порача дека веќе му е мака од лагите кои се појавуваат секојдневно во медиумите. Во негова одбрана застана и селекторот на Бразил, Тите.

„Работиме заедно веќе повеќе од една година и уморен сум од зборувањата дека Нејмар и јас не се сложуваме. Секако дека не сме совршени и луѓето понекогаш погрешно реагираат. Тоа се случува и е сосема нормално. Го критикуваат без никаква причина. Треба да зборуваме за карактерот, однесувањето и големото срце кое Нејмар го има“, порача Тите, пишува Спортски.мк.