Славни

Најубавите спортистки од 2017 година (фото)

Во изминатата 2017 година се појавија многу нови сексапилни спортистки, кои што собраа огромна популарност. Некои од жешките девојки ги радуваат очите на многу фанови. Ние ќе ви претставиме листа со најубавите спортистки од 2017 година.

Јулија Стаматова
Јулија Стаматова е најсексипилната бугарска тенисерка. Засега е многу делку од топ 100 на ран листата, но по убавина сигурно се наоѓа во топ 5.

Невена Владинова
Убавата Неви испрати многу силна година и заврши на третото место во анкетата „Спортист на годината“. Гимнастичарката освен се друго е исклучителна убавица и не се крие да го покаже својот сексапил.

Алекс Морган
Алекс Морган е ѕвездата на националниод одбор зафудбал во САД и љубимец на американците. Таа е една од најплатените фудбалерки во светот, а нејзината плата е скоро 450.000 долари месечно.

Блер Онил
Ветернката Блер Онил продолжува да биде најубавата спортистка во светот. Голферката веќе има 36 години, но по ништо не се разлика од своите млади колешки.

Елена Хог
Елена Хог е скоро на крај на карирата во хокеј на трева, но продолжува да биде најубава спортистка во холандија.

Жаклин Карваљо
Жаклин Карваљо со години е секс симболот на бразилската одбојка. 33 годишната убавица е два пати олимписки шампион и продолжува да се натпреварува на високо ниво.

Малиа Мануел
Малиа Мануел има хавајско потекло и нема големи спортски успеси, но за сметка на тоа е шампион на социалните мрежи.

Скајлер Дигинс
Скајлер со го држе врвот за убавина во женската НБА. Амриканката веќе има многу фотосесии за престижни списанија, но за неа спортот е на прво место.

Сиера Блер Коил
Кога ќе ја видете 23 годишната Сиера неможете да ги тргнете очите од неа. Таа работи и како модел, но има и сериозни достигнувања во полето на спортот.

Ками ле Блан
Ками е вистинска манија не само кај мажите, туку и кај жените во последните години. Таа изгледа кревка, но е една од најдобрите во својот спорт.

Лана
Американската ѕвезда е љубимец на Светската федерација. Фановите го скандираат нејзиното име се додека не излезе во рингот. Лана покажа многу сексапил.

Елина Свитолина
23 годишната украинка не важеше за голема убавица се додека не излезе на насловната страна од еротично списание. После тоа животот и се смени на подобро и стекна уште многу фанови.

Доминика Цибулкова
Словачката тенисрка Доминика Цибулкова започна да паѓа последна година. Но по се изгледа дека годините не се проблем за нејзиниот сексапил.

Џени Бушар
Таа во тенисот почна вртоглаво да паѓа надолу, но во светските медиуми таа е се попопуларна. Тенисерката е фан на Григор Димиторв и на јавниоста и привлекува многу внимание.

To Top