Екстра

Најскапата куќа во САД пуштена на продажба – еве ја цената и што добивате за неа

Куќата е во Бел Ер, Лос Анџелес, и чини бомбастични 250 милиони долари. Со оваа градба и оваа цена, тајкунот со рачни торби Брус Маковски го детронизираше претходниот рекорд од 195 милиони долари за мега-апартманот во Маналапан, Флорида.

Луксузната имот се простира на 11.580 квадратни метри, и доаѓа со луксузно реновиран ентериер, 12 спални, 21 бања, три кујни, куглана, кино сала, базен со сопствен бар и соба со слатки исполнета со 200.000 долари вредна содржина, теретана и многу други енормно скапи „тракатанци“.

Маковски, исто така, вклучи и автомобилска колекција вредна 30 милиони долари и 130 уметнички дела, а на врвот од неговиот милионерски рај е неговиот хеликоптер со сопствен хелиодром.

To Top