Најлудиот голман на сите времиње – еве зошто беше специјален Рене Игита


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Без сомнеж, тој е најлудиот голман во историјата на фудбалот. Колумбискиот голман Рене Игита, со својот откачен изглед и имиџ, неговите луди одбрани и неговиот неверојатен „шкорпија удар“, остави траен белег во фудбалските анали како најнезаборавниот чувар на мрежата на сите времиња.