Најчудното потфрлање за „мртва“ топка во НБА кое сте го виделе (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тајлер Улис и Ајзеа Томас беа во центарот на вниманието на мечот помеѓу Феникс и Бостон. Санс победија со тројката на Улис во последната секунда од мечот со 109:106, а дуелот во Аризона го одбележа и потфрлањето при „мртва“ топка. Од една страна беше 178 сантиметри високиот „руки“ од Санс, а од дргуата три сантиметри понискиот Томас.