На Сколс му снема гориво, ќерка му си фаќаше сеир


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Деновиве во Велика Британија владее голем хаос поради недостатокот на гориво. Поради тоа на бензинските пуми имаше долги редицви, а голем број натпревари во пониските лиги беа и одложени.

Еден од оние кои се соочија со проблеми беше легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс. Сколс останал без гориво покрај патот и чекал пријател да му донесе канта гориво за да го продолжи патот.

Неговата ќерка го искористи овој момент да му фаќа сеир. Таа го фотографираше и напиша: После ова немој да ми држиш лекции дека јас сум го оставала автомобилот без гориво.