На повидок сензација: Од Арсенал во Манчестер Јунајтед

epa05719619 Manchester United's manager Jose Mourinho (R) and Liverpool's manager Juergen Klopp react during the English premier league soccer match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford Stadium in Manchester, Britain, 15 January 2017. EPA/Nigel Roddis EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Англиските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Жозе Мурињо сака во своите редови да донесе фудбалер на Арсенал.

Станува збор за Алекс Окслејд Чемберлејн за кого Мурињо има високо мислење и смета дека ќе биде одлично засилување за неговиот тим.

Овој 23-годишен фудбалер нема стандардно место во Арсенал и Венгер често го ротира, а „Специјалниот“ има недостик на фудбалери на крилните позиции после заминувањето на Депај.

„Мирор“ денес ја пласираше оваа информација и тврди дека трансферот би можел да се реализира следното лето, што навистина би било сензација.