Спорт

На повидок сензација: Од Арсенал во Манчестер Јунајтед

Англиските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Жозе Мурињо сака во своите редови да донесе фудбалер на Арсенал.

Станува збор за Алекс Окслејд Чемберлејн за кого Мурињо има високо мислење и смета дека ќе биде одлично засилување за неговиот тим.

Овој 23-годишен фудбалер нема стандардно место во Арсенал и Венгер често го ротира, а „Специјалниот“ има недостик на фудбалери на крилните позиции после заминувањето на Депај.

„Мирор“ денес ја пласираше оваа информација и тврди дека трансферот би можел да се реализира следното лето, што навистина би било сензација.

To Top