Мурињо го носи „новиот Видиќ“ на „Олд Трафорд“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Српскиот репрезентативец Никола Миленковиќ игра фантастично во дресот на Фиорентина и веќе се етаблираше во еден од најперспективните стопери во Европа.

За 21-годишниот дефанзивец интерес покажуваат многу европски гиганти, а најконкретен е интересот на Манчестер Јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ веќе подолго време го следат Србинот, кој веќе го доби епитетот „новиот Видиќ“, па сакаат да го донесат на „Олд Трафорд“ уште во јануари.

Не е познато колава сума е спремен да понуди Мурињо, но Фиорентина сигурно нема да го пушти својот „бисер“ за сума помала од 50 милиони евра.

Доколку не успеат да го донесет Миленковиќ во јануари, тогаш ќе се обидат на крајот на сезоната.