Спорт

Мурињо со тешка мисија – да донесе играч на Евертон до крајот на денот!

Мурињо ќе се обиде до крајот на денот да го комплетира трансферот на Шејмус Колман од Евертон, пренесуваат англиските медиуми.

Десниот бек веќе подолго време е мета на Жозе Мурињо и ќе се обиде да го убеди Еветон да се согласи на трансфер до завршувањето на преодниот рок.

„Карамелите“ немаат намера да се откажат од својот фудбалер, но имаат одлични односи со Јунајтед и доколку пристигне добра понуда би можеле да размислат.

Мурињо има потреба од засилување на бековските позиции и во Колман гледа идеална алтернатива на Валенсија, но тешко дека ќе може да се реализира трансферот до затварање на трансфер прозорецот.

Advertisements
To Top