Му се враќа на фудбалот

22-годишната Мадлен Рајт беше отпуштена од женскиот тим на Чарлтон минатата година поради возење во алкохолизирана состојба.

Тогаш е откриено дека фудбалерката објавила серија контроверзни снимки на Snapchat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

На една од снимките се гледа како 22-годишната фудбалерка инхалира од балон, а на друга пие шампањ додека вози. Ова не се нејзините први несоодветни снимки. Додека играла за Милвол, пријателка ја снимила како држи куче со шепите на воланот во возило во движење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Потоа отворила страница на OnlyFans и ги споделила тие информации со 140.000 нејзини ентузијастички следбеници на Твитер и Инстаграм. На таа страница за возрасни, таа добивала по 33 долари месечно од секој член. Членовите можеле да добијат разголени фотографии и видеа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Сега таа се враќа во фудбалските води. Или, барем така најави. „Почнувам да тренирам. Нервозен сум, но возбудена што повторно ќе ги облечам фудбалските копачки”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Не е познато дали има некои понуди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)