Му мавнаа сеир: Сите го реметат Кристијано поради оваа „џет-сетерска“ фотка


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Светскиот фудбалски ас наполни 32 години, а по тој повод славниот Кристијано Роналдо на „Инстаграм“ објави две фотографии.

A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

И додека онаа семејната со торта, ги воодушеви сите, втората ги изненади. На неа, фудбалерот позира со оригинална Hermes торба во приватен авион. Тоа е патнички реквизит по кој копнеат сите светски џет-сетерки.

Дежурните критичари на Роналдо и овојпат не пропуштија шанса да го исмејат, додека пак, оние поумерените се надеваат дека тој патува со партнерка и дека торбата ѝ припаѓа на неа.