Моторџии се приближија до забранетата „Област 51“ – погледнете како ги пречекаа


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Барајќи авантура во американската сојузна држава Невада, двајца моторџии се најдоа на „задниот“ влез од тајната воена база која носи колоквијално име „Област 51“ (Area 51).

Двајцата авантуристи на мотори одлучија да си ја пробаат среќата и да се доближат до фамозната воена база, а таму беа пречекани како што прилега на еден таков илегален обид за влез на забранета и строго чувана територија.