Актуелно

Моментот од вчерашниот земјотрес во Албанија снимен додека зборуваше Хашим Тачи (видео)

Нов земјотрес од 5,3 степени по Рихтер вчера попладне ја погоди Албанија и најсилно беше почувствуван во Драч и Тумана.

Токму во тој момент косовскиот премиер Хашим Тачи даваше изјава во Тумана.Тачи во тој момент прекина да зборува и настана паника. Потресот се случи во 15 и 45 часот, а беше почувствуван и во нашата земја.

Извор: Телма

To Top