Многумина сметаат: Ова е КРАЈ за Буфон!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


За Џанлуиџи Буфон натпреварот против Шпанија тебаше да биде посебен, но после трите примени гола сигурно ќе сака брзо да го заборави.

Легендарниот голман го запиша својот 170-ти настап за Италија и така стана играч со најмногу настапи за државен тим кога се европските репрезентации во прашање.

После натпреварот следеа лавина коментари на социјалните мрежи за Буфон, особено после двата примени гола.

Многумина сметаат дека е дојден крајот за Буфон и дека треба да му го отстапи местото на Донарума, кој несомнено е еден од најголемите таленти во светот.