Славни

„Многу сум тажен, но немавме друга опција“: Прво јавно обраќање на Хари после повлекувањето од кралските должности

Принцот Хари го одржа неговото прво, и овој пат доста емотивно, јавно обраќање, говорејќи за заеничката одлука од него и неговата сопруга Меган Маркл за повлекување од кралските должности.

Војводата од Сасекс рече дека е тажен поради одлуката да се повлече од кралските должности во неговото прво јавно обраќање за овој потег, кој го окарактеризира како „скок во неизвесноста“.

Advertisements
To Top