А1Он интервју со Атиџе од „Медена земја“: „Никогаш нема да се откажам од пчелите“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Интервју на порталот „А1Он“ со главниот лик од македонскиот документарно-игран филм „Медена земја“, Атиџе. Емотивни муабети за снимањето на филмот, за наградите, за шетањето по светот, за пчелите, за мајка ѝ.