Миовски со два гола во две минути – Македонија води против Гибралтар со 3:0 (снимка)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Македонската фудбалска репрезентацицја на самиот старт од натпреварот против Гибралтар стигна до водство и тоа со мајсторија на Енис Барди од слободен удар.

Ја намести Барди на околу 20-тина метри од голот на гостинскиот голман и шутираше неодбранбливо, топката од стативта заврши во мрежата.

Потоа Бојан Миовски со два гола во 14. и 16. минута се погрижи за 3:0. Покрај трите гола ние имавме брем уште две добри прилики од кои можевме да реализираме.