Милан и Јувентус се „тепаат“ за уругвајски талент! (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус и Милан покажуваат силен интерес за уругвајскиот талент и ѕвезда на ПСВ, Гастон Переиро.

Скаутите на овие два италијански гиганти веќе подолго време ги следат неговите настапи и останале импресионирани од квалитетите на Гастон Переиро.

Уругваецот игра на позиција офанзивен играч за врска и блеска во дресот на ПСВ Ајнтховен каде во изминатите две сезони постигна 26 гола и запиша 9 асистенции.

21-годишниот Уругваец важи за еден од најголемите јужноамерикански таленти во моментов, па Милан и Јувенус ќе се обидат да го донесат во своите редово уште во јануари.