Милан има големи планови – тргнува по Годин!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Капитенот на Атлетико Мадрид, Диего Годин е следната голема трансфер цел на амбициозното раководство на Милан, тврдат италијанските медиуми.

Милан сака повторно да се врати на врвот на европскиот фудбал и затоа е спремен сериозно да го засили тимот за следната сезона, а Диего Годин е примарна цел.

„Кориере дело Спорт“ открива дека спортскиот директор Леонардо веќе работи на трансферот и Уругваецот може да пристигне следното лето на „Сан Сиро“ како слободен агент.

32-годишниот дефанзивец се уште не започнал преговори со Атлетико за продолжување на договорот, па уште во јануари ќе биде слободен да преговара со други клубови и да потпише преддоговор.

„Росонерите“ сметаат дека Уругваецот ќе биде идеаелен партнер на Ромањоли во одбраната и брзаат да ги договорат условите уште во јануари.

https://youtu.be/9ISBGK5pDiU