Спорт

Мијатовиќ на состанок со Малдини и Бобан: На менито Модриќ и Ловрен

Поранешниот легендарен фудбалер и екс спортски директор на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ утрово пристигна во Милано на состанок со раководството на Милан.

Мијатовиќ заедно со посредници на познатиот агент Владо Лемиќ имаше состанок во „Каса Милан“ со директорите Паоло Малдини и Звонимир Бобан.

Последните денови во Шпанија и Италија се појавија информации дека Милан е заинтересиран за Лука Модриќ, чиј договор со Реал истекува следното лето.

Хрватскиот плејмејкер е во одлични односи со Бобан, но тешко дека може да се поверува за негов трансфер на „Сан Сиро“.

Многу поверојатно на состанокот се разговарало за евентуален трансфер на Дејан Ловрен, кој е на излезна врата од Ливерпул.

„Росонерите“ се во потрага по искусен дефанзивец и сакаат да го донесат Ловрен на едногодишна позајмица со право на откуп.

To Top