Меси го продолжи договорот, ама не со Барселона!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Додека чека да потпише нов договор со Барселона, Лионел Меси го продолжи договорот за спонзорство со Адидас.

Аргентинскиот фудбалер потврди на Фејсбук дека ја продолжува соработката со производителот на спортска опрема кој е негов спонзор од почетокот на кариерата.

„Среќен сум што ја продолжувам соработката со Адидас“, напиша Меси.

Сепак она што сите го очекуваат е продолжување на договорот помеѓу каталонскиот клуб и Меси којшто истекува во јуни 2018.