Меси фамилијарно на егзотичната Антигва и Барбуда


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓После завршувањето со разочарување на Копа Америка, аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси, заедно со семејството – сопругата Антонела и децата Тијаго, Матео и Чиро, замина на семеен одмор среде карипската егзотика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo) on

Антонела и Лео со Тијаго, Матео и Чиро одмараат на рајски остров на Карипското море, малата островска земја Антигва и Барбуда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo) on

На истиот остров, Антонела и Лионел беа и на меден месец во 2017 година, после нивната свадба. Сопругата на Меси на социјалните мрежи се пофали со фотки од егзотичната дестинација.

Да не остане „покусо“, се пофали и Меси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on