Славни

Mercedes вози за пари, во срцето му е Ferrari

Светскиот шампион во „најбрзиот циркус на светот“, модерната легенда на Формула 1, Луис Хамилтон, професионално вози за тимот на Mercedes, но во приватниот живот е голем обожавател на Ferrari.

Британскиот шампион на роденденот на актерот Кевин Харт пристигнал во црвено LaFerrari вредно 2,4 милиони фунти.

LaFerrari, со проектно име F150 (неофицијално познат и како Ferrari LaFerrari или Ferrari F150) е лимитирано хибридно спортско издание на автомобилскиот гигант и производител на луксузни и моќни спортски автомобили.

Advertisements
To Top