Меси и Антонела одмараат на Кариби, со посета ги изненади…

Откако минатиот петок, во Росарио, градот каде што е роден, направи журка за бракот со својата долгогодишна девојка Антонела Рокузо, Меси одлучи заедно со своето семејство брачното патување да го помине на Карибите.

И додека тој со Антонела и синовите Тијаго и Матео уживаа во карписката егзотика, со посета ги изненади неговиот соиграч Луис Суарез со својата партнерка Софија Балби.

На својот Инстаграм профил, со опис „Ненадејна посета“, Меси објави заедничка семејна фотка со Суарез и нивните поубави половини.